Skip links

اکریلیک های طرح سنگی

برای اینکه با اکریلیک های طرح سنگی آشنا شویم بهتر است در گام اول رنگ های اکریلیک را بشناسیم. جالب است بدانید رنگ های اکریلیک به طور کلی در بسیاری جاها کاربرد دارد. از نقاشی گرفته تا طراحی داخلی و… . لطفا تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

رنگ های اکریلیک چیست؟

رنگ های اکریلیک رنگ هایی هستند که امروزه بسیار بیشتر از آن ها در طراحی داخلی استفاده می شود. چرا که رنگ های اکریلیک بسیار انعطاف پذیرند و روی بیشتر سطوح می توان از آن ها استفاده کرد. رنگ های اکریلیک، رنگ هایی با بهترین مواد و تنوع بسیار هستند و جایگزین مناسبی برای رنگ های روغنی می باشند.

چرا اکریلیک های طرح سنگی؟

معمولا در طراحی داخلی در بسیاری از بخش ها استفاده از سنگ ها مرسوم است. اما گاهی به دلیل هزینه زیاد، افراد از خرید سنگ ها سر باز می زنند. به همین دلیل استفاده از اکریلیک های طرح سنگی، هم مقرون به صرفه و هم آسان تر است. به علاوه تراش سنگ ها و جایگذاری آن ها نیز از دیگر سختی های به کار گیری سنگ ها در طراح داخلی می باشد. در این هنگام استفاده از این جایگزین مقرون بصرفه به شما کمک می کند تا به راحتی طرح دلخواه خود را در دکوراسیون داخلی فضای مورد نظر داشته باشید.

نحوه استفاده از رنگ های اکریلیک

  • سطوحی که نمیخواهید رنگی شوند بپوشانید.
  • گرد و غبار را پاک کنید و در سطوح نامسطح از بتونه استفاده کنید.
  • در و پنجره را باز بگذارید تا بوی رنگ باعث اذیت شدن شما و اطرافیان نشود.
  • برای به کارگیری درست رنگ های اکریلیک بهتر است توضیحات روی جعبه را بخوانید.
  • اجازه دهید تا حداقل ۳۰ دقیقه رنگ خشک شود و سپس جاهایی که لازم است را ترمیم کنید.
  • برای زیبا و یکدست شدن رنگ نیاز است تا بعد از خشک شدن رنگ روی سطح مورد نظر دوباره تمیزکاری یا سنباده کاری کنید و سپس رنگ نهایی را بزنید.

استفاده از رنگ های مناسب برای اکریلیک طرح سنگی

هنگامی که می خواهید روی یک سطح از رنگ اکریلیک طرح سنگی استفاده کنید، باید از رنگ های تیره و روشن استفاده کنید تا رگه های روی زمینه طرحی شبیه به سنگ ایجاد کند. بهتر است از متخصصان این زمینه کمک بگیرید تا در نهایت کار بی عیب و نقصی برای شما حاصل شود.

Leave a comment